We are a leading Manufacturer of goldfield label printer table top weight scale and goldfield gym weighing scale from Mumbai, India.
₹ 17800 / Piece Get Latest Price
| Weighing Capacity | 1-10kg, 50kg, 10-50kg, Above 100 |
| Accuracy | 100% |
| Usage/Application | Shops & Industires |
| Size | 200*200 mm |
| Brand | Essae |
| Model Name/Number | GMS 30 |
| Pan Size | 230 X 300 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Operating Temperature | 0-45 Degree Celsius |
| Power Requirements | 230 V AC + 10% 50 Hz |
| Display | LED |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Weighing Capacity | 200 Kg |
| Model Name/Number | GMS 200 |
| Calibration | Internal |
| Display Type | LED Display |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
|
*PLATFORM MODEL* - MODEL > GMS 200 - CAPACITY > 200 kg / 20 g - PAN SIZE > 400 X 400 mm
- EX FACTORY PRICE |
Dheeraj Panchal (Sales & Marketing Manager)
Goldfield Scale
Unit No. 38, 2nd Floor, Devashish Industrial Premises, Bharucha Road
Mumbai - 400068, Maharashtra, India