Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer goldfield industrial crane scale, counter weighing scale, electronic precision balance and body scale.
₹ 16300 / Piece Get Latest Price
| Capacity Tons | 5000 Kg |
| Model Name/Number | GMS 5000 |
| Color | Green |
| Product Weight (kg) | 25 kg to 28 kg |
| Response Time | on time |
|
*CRANE SCALE* - MODEL > GMS 5000 - CAPACITY > 5 ton / 1 kg - *Remote + 2 batteries + Charging Adapter* - Body – Aluminium Die Cast |
₹ 2890 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 Kg |
| Accuracy | 2 g |
| Platform Size | 230x300mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Display Type | Dual Display |
| Application | Retail, Grocery, Sweet Shop, Industries |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Material | Stainless Steel |
| Series | Table Top |
₹ 6999 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Jewelry |
| Brand | Goldfield Scale |
| Model Name/Number | GHS 06 |
| Size | Standard |
| Capacity | Standard |
| Accuracy | Standard |
| Calibration | Internal |
| Type Of Weighing Scale | Digital |
| Power | Standard |
| Pan Size | Dia 100 mm |
| Display Type | 14 mm Bright Red/Green LED Seven Segment Display. |
| Color | White |
Minimum order quantity: 1 Piece
|
*PRECISION MODEL* - MODEL > GHS 06 - CAPACITY > 600 gm / 10 mg - PAN SIZE > Dia 100 mm - EX FACTORY PRICE |
₹ 4399 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | GoldField |
| Mode Of Operation | Fully Automatic |
| Display Type | Digital |
| Operating Temperature | All |
| Size | Standard |
| Color | Standard |
| Country of Origin | Made in India |
Dheeraj Panchal (Sales & Marketing Manager)
Goldfield Scale
Unit No. 38, 2nd Floor, Devashish Industrial Premises, Bharucha Road
Mumbai - 400068, Maharashtra, India