We are a leading Manufacturer of prc scale with normal billing soft + android billing and goldfield prc billing scale from Mumbai, India.
₹ 17500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 kg |
| Weighing Capacity | Upto 200 kg |
| Scale Type | Price Computing |
| Accuracy | 5 gm |
| Material | Ms Body |
| Platform Size | 230x300mm |
| Display Type | LED Display |
| Calibration | Internal |
| Size | 230 x 300 mm |
| Brand | Goldfield scale |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Supply | 230 V / 50 - 60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 17399 / Piece Get Latest Price
| Accuracy | 1/2/5 gm |
| Usage/Application | Home and Industires |
| Rated Load | 30Kg, 40Kg, 50Kg |
| Brand | Goldfield |
| Material | MS |
| Pan Size | 230 x 300 mm |
| Power Supply | 230 V - AC |
| Capacity | 30 kg |
| Weighing Capacity | 50 Kg |
Dheeraj Panchal (Sales & Marketing Manager)
Goldfield Scale
Unit No. 38, 2nd Floor, Devashish Industrial Premises, Bharucha Road
Mumbai - 400068, Maharashtra, India