Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer goldfield price counting scale and price computing scales.
₹ 4999 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 kg |
| Series | PRC |
| Usage/Application | Chicken,Mutton shop and Piece industries |
| Accuracy | 2 g |
| Type | Table top scale |
| Model Number | GMS 30 |
| Brand | Goldfield |
| Material | Metal Powder Coated |
| Pan Size | 250 x 300 mm |
₹ 5499 / Unit Get Latest Price
| Brand | Goldfield |
| Usage/Application | Home and Industires |
| Readability | 1-5 gm |
| Resolution | 4,00,0000 (Int) |
| Tare Range | 100% |
| Over Range Capacity | 150% |
| Mode | Auto sleep, on / off |
| Operating Temperature | 0-45 Degree C |
| Calibration | Auto |
| Display | LED |
| Power Requirements | 230 V AC + 10% 50 Hz |
| Body Material | SS / ABS/ MS |
| Pan Size | 230 x 300 mm |
We are providing Price Computing Scales to our customers providing best quality to our customers at reasonable rates.
Dheeraj Panchal (Sales & Marketing Manager)
Goldfield Scale
Unit No. 38, 2nd Floor, Devashish Industrial Premises, Bharucha Road
Mumbai - 400068, Maharashtra, India