Manufacturer of a wide range of products which include goldfield digital platform weighing scale.
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Accuracy | 100% |
| Platform Size | 400 x 400 mm |
| Capacity | Upto 300 Kg |
| Usage/Application | Measuring |
| Rated Load | Upto 300 Kg |
| Brand | Goldfield |
| Model Name/Number | GMS 200 |
| Calibration Type | INTERNAL |
| Series | Platform Scale |
| Warranty | Within 2 Working days for standard Model |
| Power Supply | 230 V / 50 - 60 Hz |
| Pan Size | 400 x 400 mm |
| Stabilization Time | 3 Sec |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Dheeraj Panchal (Sales & Marketing Manager)
Goldfield Scale
Unit No. 38, 2nd Floor, Devashish Industrial Premises, Bharucha Road
Mumbai - 400068, Maharashtra, India